• تهران، نارمک، خیابان مدنی شمالی ،بعد از متروی فدک، ساختمان پزشکان ریحانه، واحد ۶ و ۷
 • 021-72194
 • info@mahshidclinic.com
 • شنبه تا پنج شنبه: 8:00 الی 20:00

  جمعه: تعطیل


021-72194
تهران، نارمک، خیابان مدنی شمالی ،بعد از متروی فدک، ساختمان پزشکان ریحانه، واحد ۶ و ۷
 اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش

اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش

اتوپلاستی به جراحی تغییر شکل گوش یا لاله گوش گفته می‌‍‌‌شود. هدف آن اصلاح بدشکلی یا بهبود ظاهر آن است.

دیدگاه کلی
جراحی لاله گوش شامل اصلاح ظاهری زیبایی گوش به دلیل تصادف یا به دلیل نقص مادرزادی است. گوش‌ها به پشت برگردانده می‌شوند، به همین خاطرآن‌ها بهتر به نظر می‌رسند. بااین‌حالاین‌یک روش زیبایی است. گوش‌های برجسته می‌توانند برای کودکان مزاحم باشند. اگرگوش‌ها بیش از ۲سانتی‌متر از سمت سر بایستند می‌توانند برجسته در نظر گرفته شوند. اتوپلاستی در دوران کودکی رایج‌تر است اما می‌تواند بر روی بیماران با هر سنی انجام شود.
لاله گوش عملکردی جزئی در شنوایی دارد. بعضی از افراد احساس می‌کنند که گوش‌هایشان خیلی برجسته است و این می‌تواند موجب خجالت و پریشانی روحی آن‌ها شود.
لاله گوش به‌طور طبیعی در زاویه ۲۰ تا ۳۵ درجه کنار سر قرار دارد. اگر زاویه بیشتر باشد آن‌ها«بل» به نظر می‌رسند. دلیل برخی از برآمدگی گوش‌ها ارث است که به طور خانوادگی به ارث میرسد.

برآمدگی گوش به چند دلیل رخ می‌دهد:

 • رشد بیش‌ازحد غضروف: اگر لاله گوش بیش‌ازحد غضروفی باشد احتمال آن وجود دارد که برجسته باشد.
 • رشد کم غضروف: خط الراسغضروف در بالای گوشه به‌طور صحیح در حین رشد برابر نمی‌شود. لبه بیرونی گوش کنارسر قرارنمی‌گیرند اما به‌جایش به سمت بیرون از سر قرار می‌گیرند.
 • آسیب‌دیدگی: گوش‌های برجسته می‌توانند ناشی از آسیب‌دیدگی باشند.
  آمار دقیقی درباره اینکه چه تعداد کودک به‌صورت مادرزادی مبتلابه بل بودن گوش هستند وجود ندارد، اما آمار بیمارستان کودکان فیلادلفیا حاکی از آن است که بین ۶ تا ۴۵ درصد است. حدود ۳۰ درصد از کودکانی که  گوش‌های برجسته دارند هنگام تولدشان گوش‌هایشان به شکل طبیعی است اما به مرور زمان شکل غیرطبیعی آن از 1تا 3 ماهگی ظاهر میشود.
جستجوی سایر خدمات
لینک کوتاه
mahshid-clinic.com/c/dfs
ساعات کاری :
 • شنبه تا پنج شنبه: 8:00 الی 20:00
  جمعه: تعطیل

اطلاعات تماس: